Parafia p.w. Świętego Jakuba Apostoła Starszego
Dzierżążno

Osoba pierwszego kontaktu w parafii p.w. św. Jakuba Apostoła w Dzierżążnie

Poniedziałek, 12 Kwiecień 2021 r.

Osoba pierwszego kontaktu w parafii p.w. św. Jakuba Apostoła w Dzierżążnie


Od czerwca ubiegłego roku obowiązują w naszej diecezji wytyczne dotyczące ochrony dzieci i młodzieży. Jednym z elementów budowania systemu prewencji jest powołanie w każdej parafii, szkole katolickiej czy innej instytucji kościelnej tzw. osoby pierwszego kontaktu. W przypadku zauważania sygnałów krzywdzenia dziecka w środowisku kościelnym –poza obowiązkami wynikającymi z prawa państwowego – należy powiadomić Delegata Biskupa Pelplińskiego ds. Ochrony Dzieci i Młodzieży lub zwrócić się do osoby pierwszego kontaktu.

      W naszej parafii jest nią Pani Magdalena Maliszewska.

Jej numer telefonu :606 711 496 oraz e-mail: mmaliszewska52@gmail.com

MSZE ŚWIĘTE

Niedziele i święta nakazane
Dzierżążno - godz. 9.00 i 12.00
Gogolewo - godz. 7.30

Święta zniesione
- godz. 9.00 i 16.30

Dni powszednie
- godz. 16.30

Spowiedź

W tygodniu i w niedzielę pół godziny przed Mszą św.