Parafia p.w. Świętego Jakuba Apostoła Starszego
Dzierżążno

Ogłoszenia parafialne na XXIX Niedzielę Zwykłą 16.10.2022 r.

Sobota, 15 Październik 2022 r.

Ogłoszenia parafialne na XXIX Niedzielę Zwykłą 16.10.2022 r.

1. Za tydzień w niedzielę Msze św. o godz. 9.00 i 12.00 .

W Królów Lesie Msza św. o godz. 10.30

W Gogolewie za tydzień w niedzielę Msza św. będzie o godz. 18.00

W sobotę Msza św. o godz. 9.00 w intencji Róż Różańcowych.

W poniedziałek 17.10. Msza św. o godz. 9.00

2. Koronka do Miłosierdzia Bożego za zmarłych będzie w sobotę przed Mszą św. o godz. 17.00.

3. Adoracja Najświętszego Sakramentu będzie w czwartek 20.10. od 20.15 do 21.00. Zakończenie adoracji Apelem Jasnogórskim.

4. W październiku odmawiamy Różaniec św. razem z całym Kościołem. Za odmówienie pięciu tajemnic Różańca w kościele, gronie rodziny można uzyskać odpust zupełny.

Różaniec dla dzieci będzie we wtorek i czwartek o godz. 16.00.

Dorośli będą odmawiać Różaniec św. w :

poniedziałek, wtorek i czwartek - po Mszy św.

środę, piątek – przed Mszą św. o godz. 16.00

5. Dzisiaj w całej Polsce Dzień Papieski i zbiórka do puszek na rzecz Fundacji „ Dzieło Nowego Tysiąclecia”.

6. Zbliża się uroczystość Wszystkich Świętych. W tym dniu wspominamy w pierwszym rzędzie tych, którzy już osiągnęli pełnię zbawienia i cieszą się chwałą nieba. W tym dniu w godzinach popołudniowych Kościół wstawia się w intencji zmarłych. Oni potrzebują szczególnej pomocy od nas żywych.

Św. Tomasz z Akwinu powiedział: „Ofiary za zmarłych milsze są Bogu od ofiar za żyjących. Ci pierwsi bowiem są w daleko większej potrzebie, nie mogąc pomóc samym sobie, co jest w mocy żyjących.” Kto pamięta o zmarłych, ten wypełnia błogosławieństwo miłosierdzia. Każdy czyn miłosierny będzie potrzebny w ostatecznym rozrachunku, bo jak mówi nasz Pan „błogosławieni miłosierni albowiem oni miłosierdzia dostąpią”. Pamiętajmy jak każdego roku o Mszach św. za naszych zmarłych, różańcu i o „Zdrowaśkach” rocznych i jednorazowych.

1. Proszę również o uregulowanie sprawy związanej z rezerwacją grobu.

Niedziele i święta nakazane
Dzierżążno - godz. 9.00 i 12.00
Gogolewo - godz. 7.30

Święta zniesione
- godz. 9.00 i 16.30

- godz. 16.30

W tygodniu i w niedzielę pół godziny przed Mszą św.