Parafia p.w. Świętego Jakuba Apostoła Starszego
Dzierżążno

Ogłoszenia parafialne na XXX Niedzielę Zwykłą 23.10.2022 r.

Piątek, 21 Październik 2022 r.

Ogłoszenia parafialne na XXX Niedzielę Zwykłą 23.10.2022 r.

1. Za tydzień w niedzielę Msze św. o godz. 9.00 i 12.00 .

W Królów Lesie Msza św. o godz. 10.30

W Gogolewie za tydzień w niedzielę Msza św. będzie o godz. 7.30

W sobotę Msza św. o godz. 9.00 w intencji małżeństw.

W środę Msza św. o godz. 9.00

2. Koronka do Miłosierdzia Bożego za zmarłych będzie w niedzielę przed Mszą św. o godz. 9.00.

3. Adoracja Najświętszego Sakramentu będzie w czwartek 27.10. od 20.15 do 21.00. Zakończenie adoracji Apelem Jasnogórskim.

4. W październiku odmawiamy Różaniec św. razem z całym Kościołem. Za odmówienie pięciu tajemnic Różańca w kościele, gronie rodziny można uzyskać odpust zupełny.

Różaniec dla dzieci będzie we wtorek i czwartek o godz. 16.00.

Dorośli będą odmawiać Różaniec św. w :

poniedziałek, wtorek i czwartek - po Mszy św. wieczornej.

środę, piątek – przed Mszą św. o godz. 16.00

5. Zbliża się uroczystość Wszystkich Świętych. W tym dniu wspominamy w pierwszym rzędzie tych, którzy już osiągnęli pełnię zbawienia i cieszą się chwałą nieba. W tym dniu w godzinach popołudniowych Kościół wstawia się w intencji zmarłych. Oni potrzebują szczególnej pomocy od nas żywych.

Św. Tomasz z Akwinu powiedział: „Ofiary za zmarłych milsze są Bogu od ofiar za żyjących. Ci pierwsi bowiem są w daleko większej potrzebie, nie mogąc pomóc samym sobie, co jest w mocy żyjących.” Kto pamięta o zmarłych, ten wypełnia błogosławieństwo miłosierdzia. Każdy czyn miłosierny będzie potrzebny w ostatecznym rozrachunku, bo jak mówi nasz Pan „błogosławieni miłosierni albowiem oni miłosierdzia dostąpią”. Pamiętajmy jak każdego roku o Mszach św. za naszych zmarłych, różańcu i o „Zdrowaśkach” rocznych i jednorazowych.

7. Proszę również o uregulowanie sprawy związanej z rezerwacją grobu.

8. Za tydzień w niedziele gościć będziemy znany już zespół De Colores z Gniewa

UROCZYSTOŚĆ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH

W uroczystość Wszystkich Świętych Msze św. będą w Dzierżążnie o godz. 9.00 i 14.00. Po Mszy św. o godz. 14.00 odbędzie się procesja na oba cmentarze

O godz. 13.30 odmówimy różaniec św. Modlić się będziemy w intencji zmarłych polecanych w „Zdrowaśkach” jednorazowych.

Cmentarz jest to miejsce święte, dlatego prosiłbym o skupienie, o modlitewną atmosferę, bo tylko taka postawa pomoże naszym bliskim zmarłym.

W Królów Lesie Msza św. o godz. 10.30 i po Mszy św. procesja na cmentarz.

WSPOMNIENIE WSZYSTKICH WIERNYCH ZMARŁYCH

02.11.2021 r.

W tym dniu każdy kapłan może sprawować trzy Msze święte: jedną we własnej intencji, jedną za wszystkich zmarłych i jedną za zmarłych, których powierza Ojciec św.

Msze św. będą w Dzierżążnie o godz. 7.30 i 16.30 . Przed każdą Mszą św. odmówimy Różaniec św. w intencji zmarłych polecanych w „Zdrowaśkach” jednorazowych.

W Królów Lesie Msza św. o godz. 17.30

Niedziele i święta nakazane
Dzierżążno - godz. 9.00 i 12.00
Gogolewo - godz. 7.30

Święta zniesione
- godz. 9.00 i 16.30

- godz. 16.30

W tygodniu i w niedzielę pół godziny przed Mszą św.