Parafia p.w. Świętego Jakuba Apostoła Starszego
Dzierżążno

Ogłoszenia parafialne na XXXIII Niedzielę Zwykłą 13.11.2022 r.

Piątek, 11 Listopad 2022 r.

Ogłoszenia parafialne na XXXIII Niedzielę Zwykłą 13.11.2022 r.

1. Za tydzień niedziela Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Po Mszy św. o godz. 12.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa oraz Akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Najświętszemu Sercu.

Msze św. będą o godz. 9.00 i 12.00 .

W Królów Lesie Msza św. o godz. 10.30

W Gogolewie za tydzień w niedzielę Msza św. będzie o godz. 7.30

2. Koronka do Miłosierdzia Bożego za zmarłych będzie w sobotę przed Mszą św. o godz. 17.00.

3. Adoracja Najświętszego Sakramentu będzie w czwartek 17.11. od 20.15 do 21.00. Zakończenie adoracji Apelem Jasnogórskim.

4. Przez cały miesiąc listopad pół godziny przed Mszą św. będziemy odmawiali Różaniec św. w intencji naszych zmarłych.

5. Zgodnie z postanowieniem Księdza Biskupa Diecezjalnego każdego roku -wiosną i jesienią - parafie diecezji, w odpowiedzi na apel biskupi, wspierają Wyższe Seminarium Duchowne w Pelplinie kolektą, umożliwiają tym samym formację przyszłych pokoleń kapłanów. Za tydzień nasza parafia gościć będzie kleryka z roku III. Ksiądz Rektor już dzisiaj dziękuje za życzliwe przyjęcie alumna w parafii. Dziękuje również za wszelkie wsparcie modlitewne jak i materialne. Za tydzień po Mszy św. o godz. 12.00 spotkanie z kandydatami do bierzmowania.

6. Dzisiaj w Polsce dzień modlitwy i solidarności z Kościołem prześladowanym i zbiórka do puszek na rzecz Stowarzyszenia „Pomoc Kościołowi w potrzebie”

Niedziele i święta nakazane
Dzierżążno - godz. 9.00 i 12.00
Gogolewo - godz. 7.30

Święta zniesione
- godz. 9.00 i 16.30

- godz. 16.30

W tygodniu i w niedzielę pół godziny przed Mszą św.